Aktualności - M. Tychy

Kaczyński stara się budować państwo totalitarne

13.08.2007
0 0 0 0
M. Tychy

- Premier Jarosław Kaczyński stara się budować państwo totalitarne, a demokracja w Polsce może być zagrożona - ocenia Roman Giertych. Według niego, konieczne jest powołanie komisji śledczej do zbadania działań CBA w ministerstwie rolnictwa oraz przecieków w tej sprawie.

- Służby specjalne są po to, żeby zwalczać najpoważniejsze patologie. Po to dostały narzędzia takie, jak podsłuchy, prowokacje, żeby zwalczać najpoważniejszą przestępczość - mówił Roman Giertych na pożegnalnej konferencji w Ministerstwie Edukacji Narodowej. - Państwo nie może się zmienić w aparat represji, nacisków - dodał, nawiązując do akcji CBA w Ministerstwie Rolnictwa.

- Konieczne jest powołanie komisji śledczej do spraw akcji CBA w Ministerstwie Rolnictwa - mówił Giertych. Bo - według niego - władza została wykorzystana w sposób nielegalny. Akcja CBA, taki sposób działania to, takie metody walki z korupcją to ośmieszanie walki z korupcją. - Powiedziałem to premierowi - mówił Giertych.

- To pan, panie premierze, zerwał koalicję - mówił Giertych. - Odwołanie mnie i ministrów, to zerwanie tej umowy. A - zdaniem Giertycha - PiS zerwał koalicję i dąży do wyborów po to, żeby nie tłumaczyć się z nielegalnych działań. Powodem dążenia do wyborów jest również, zdaniem Giertycha, odebranie przez PKW finansowania PiS-owi. - Tylko wybory mogą anulować skutki tej decyzji - mówił Giertych.


Autor: www