Aktualności - M. Tychy

Kaczmarek przedstawił mi porażające informacje o planach premiera

19.08.2007
0 0 0 0
M. Tychy

Były minister spraw wewnętrznych i administracji Janusz Kaczmarek przedstawił mi porażające informacje o różnego rodzaju planach premiera, które są przygotowywane - powiedział szef LPR Roman Giertych.

Giertych spotkał się we Włoszech z Kaczmarkiem, gdzie ten ostatni przebywa na urlopie.

- Pan minister przedstawił mi porażające informacje o różnego rodzaju planach, które są przygotowywane. Myślę, że powinien to przedstawić opinii publicznej. Sądzę, że jest to materiał na pracę komisji śledczej - stwierdził polityk Ligi.

Zdaniem Giertycha, Kaczmarek powinien upublicznić swoją wiedzę. - Sądzę, że to jest jego obywatelski obowiązek - dodał.

Giertych i Kaczmarek rozmawiali także o "działaniach politycznych" w związku z wnioskiem LiS o konstruktywne wotum nieufności, z Januszem Kaczmarkiem jako kandydatem na premiera. Jak mówił lider LPR, omawiali spotkania "z osobami, które mogłyby dać swoje głosy". "Będziemy też rozmawiać z klubami parlamentarnymi" - zaznaczył Giertych.

Zdaniem polityka Ligi, Kaczmarka jako kandydata na szefa rządu chce także poprzeć część posłów PiS. "Jest dużo zgłoszeń posłów z PiS" - mówił Giertych.

Według niego wniosek Ligi i Samoobrony o konstruktywne wotum nieufności powinien trafić pod obrady Sejmu na posiedzeniu we wrześniu (5-7 września). Politycy PiS chcą, aby na nim rozpatrywane były projekty uchwał o samorozwiązaniu Sejmu. Takie wnioski złożyły kluby PO i SLD.
pap


Autor: www